Menu
Your Cart

Umut Dükkanı Rehberi


Nasıl üye olurum?


alirkenmutluet.com Sadece birkaç dakika içerisinde siteye üye olabilirsiniz. 
Önemli Not: Üyelik formu doldurulduktan sonra "
Mağaza AçılışıGerekli Doküman Listesi"nde yer alan evrakların, tam ve eksiksiz olarak alirkenmutluet.com adresine gönderilmesi gerekmektedir. Evraklar incelenip onaylandıktan sonra Mağaza ürün satışına başlayabilir.


Üyelik bilgilerimi nasıl güncelleyeceğim?


Mağaza Destek Merkezi üst menüsündeki Bilgilerim başlığının altında yer alan Üyelik Bilgilerimi Güncelle bölümünden bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.


Üyeliğimi nasıl iptal edeceğim?


Üyeliğinizi geçici bir süreyle kullanmayacaksanız kapatmayıp daha sonra alirkenmutluet.com 'dan satışa kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. 
alirkenmutluet.com üyeliğinizi, Mağaza Destek Merkezi menüsündeki Bilgilerim başlığının altında yer alan Üyeliğimi İptal Et sekmesinden iptal edebilirsiniz.


Şifremi nasıl değiştiririm?


Şifrenizi, Mağaza Destek Merkezi menüsündeki Bilgilerim başlığının altında yer alan Şifre Değiştir sekmesinden değiştirebilirsiniz. Belirlediğiniz şifreniz;


·         En az 6, en fazla 15 karakterden oluşmalı,


·         Sadece rakamlardan oluşmamalı,


·         Türkçe karakterler bulunmamalı,


·         Kullanıcı adı ile aynı 4 veya daha fazla ardışık karakter bulunmamalı,


·         Aynı karakterden art arda 3 veya daha fazla yer almamalıdır.


·         Şifrede büyük, küçük harf hassasiyeti vardır.


·         Belirlediğiniz şifrede !, @, $, %, ^, &, * gibi karakterler yer alabilir.


Kargo hakkında önemli ipuçları


·         Eğer satışını yaptığınız ürünün kargo ücreti yüksek ise bunu önceden müşteri ile paylaşmanız veya ürün açıklamalarında belirtmeniz, sonrasında gelebilecek şikayetlerin önüne geçecektir.


·         Kargo firmasını, ürünün bulunduğu yere çağırmanız kargo maliyetinin artmasına neden olacaktır.


·         Müşteri, aynı mağazadan birden fazla ürün alırsa ürünlerin tamamını aynı kargo ile gönderebilirsiniz.


·         Müşterinin tercih ettiği kargo firmasını kullanmalısınız.


·         Gönderimleri yaptıktan sonra kargo fatura numarası ile tek seferde gönderdiğiniz sipariş numaralarının tümünü eşleştirin.


Satış durumunu nasıl kontrol edebilirim?


Satış durumunu, Mağaza Destek Merkezi menüsündeki Sipariş Yönetimi başlığı altındaki Sipariş Listesi sekmesinden kontrol edebilirsiniz.


Kargo ücreti türleri nelerdir?


Ürünün kargo ücretinin kimin tarafından ödeneceğini gösterir. alirkenmutluet.com'da 3 tane kargo ücret seçeneği vardır:1.    Müşteri Öder


2.    Mağaza Öder (Ücretsiz Kargo)


3.    Şartlı Ödeme


Teslimat bilgilerini nasıl güncelleyeceğim?


Teslimat bilgileri 2 şekilde güncellenmektedir;


1.    Mağaza Destek Merkezi menüsündeki Bilgilerim başlığı altında yer alan Teslimat Bilgileri sekmesini tıklayın. Açılan sayfada, sağ üst kısımda bulunan "Yeni Şablon Ekleme" butonuna basıp işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca daha önce oluşturulan şablona tıkladıktan sonra "Güncelle" butonuna basarak açılan pencereden güncelleme yapabilirsiniz.


2.    Ürün ekleme işlemi sırasında Teslimat Bilgisi sekmesindeki Şablon Seç bölümünden daha önce oluşturduğunuz adresleri seçebilirsiniz. Ayrıca Depo Adresi alanının sağ tarafında yer alan "Güncelle" butonuna basıp güncelleme yapabilir veya yeni adres ekleyebilirsiniz.